ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه: 12 تا 20 -پنجشنبه: 10 تا 18
تلفن: 46132975 021 - 46132874 021
تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، نرسیده به نیایش نبش، خیابان پانزدهم، پلاک 355 طبقه 4 واحد6

اسکن سه بعدی فک و دهان چیست؟

اسکن ها انواع مختلفی دارند.  از کاربردی ترین آنها در حیطه فک و صورت ، نوعی  توموگرافی کامپیوتری  با  علامت اختصاری CBCT می باشد.
این روزها هر کجا صحبت از ایمپلنت و قراردادن پروتزهای دندانی می شود همزمان نام این تصویربرداری نیز به گوش می خورد.
دستگاه های  اسکن سه بعدی در حیطه دندانپزشکی  هر روز بیشتر از قبل در حال پیشرفت می باشند و با هر اسکن اطلاعات بی شماری از  جزییات بافت های سخت نظیر دندان و استخوان به دست می آید.
 علاوه بر تجویز CBCT  در ارزیابی محل ایمپلنت ، در مواردی که  تشخیص رابطه کانال عصب  با ریشه دندانهای عقل مهم باشد نیز اسکن تهیه می گردد.
سایر کاربردهای مهم  CBCT عبارت از بررسی موقعیت دندانهای نهفته، تشخیص ضایعات فکی و شکستگی ها، بررسی کیفیت درمان ریشه می باشند. 
با کاهش دوز و افزایش توانمندی های دیجیتالی و نرم افزاری ، محبوبیت این اسکن ها بین پزشکان و مراجعین بالاتر رفته و کاربردهای جدیدی می یابد.
در شرایط اقتصادی فعلی ، محدودیت مهم ،عدم پوشش دهی مناسب بیمه های پایه و تکمیلی است که امید می رود با احترام به حقوق مراجعین و بیمه شوندگان و ارزش بالای این روش تشخیصی، هر روز شاهد اتفاقات خوبی در زمینه بهبود پوشش بیمه ای باشیم.

نسخه CBCT  را چگونه بخوانیم؟

نسخه خوانی را به کارشناسان پذیرش هر مرکز و مسئولین فنی بسپارید.  اما جهت اطلاع عمومی بدانید که در کشور ایران برای سهولت نسخه نویسی، هر سیستم فکی شامل فک بالا و پایین را به چهار نیم فک تقسیم می کنند و به صورت یک به علاوه جای نیم فکی را که درخواست آنالیز آن وجود دارد ، مشخص می کنند.تعرفه ها نیز بر مبنای همین تقسیم بندی و وقتی که از فرد آنالیز کننده می گیرد  محاسبه شده استدر رادیولوژی تخصصی  فک و صورت حورا ، خدمات CBCT  در غرب تهران به شکلی کاملا حرفه ای و تخصصی انجام می شود و شما با آرامش و اعتماد کامل می توانید روی نتایج آنالیزهای خروجی این مرکز حساب ویژه باز کنید. برای اطلاع از تعرفه ها روی جدول تعرفه ها ، کلیک نمایید.
4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

اسکن دندان CBT

اسکن سه بعدی فک و دهان چیست؟ اسکن ها انواع مختلفی دارند.  از کاربردی ترین آنها در حیطه فک و صورت ، نوعی  توموگرافی کامپیوتری

ادامه مطلب »

رادیوگرافی PERIAPICAL

رادیوگرافی پری اپیکال چیست؟ رادیوگرافی PERIAPICAL  که با علامت  اختصاری PA در نسخه های تخصصی دندانپزشکی دیده می شود ، یکی از بهترین مکمل های

ادامه مطلب »

بهداشت دهان و دندان

از سری پازل های موضوعی  بهداشت دهان و دندان    ژنژیویت یعنی چه؟   لثه های سالم بافتی صورتی رنگ و با قابلیت تطبیق  هستند

ادامه مطلب »

لثه چیست؟

لثه چیست؟ لثه یک بخشی از  بافتهای نگهدارنده اطراف دندان های ماست که مثل یک موکت خوشرنگ روی استخوان نگهدارنده دندان های ما رو پوشانده

ادامه مطلب »